Wynik USG nerek dziecka

Mój syn otrzymał taki wynik usg, czy muszę się obawiać:obie nerki o prawidłowej budowie miąższu.Poszerzone światło miedniczki lewej nerki-o wym.23mm*21mm*17mm kształt miedniczki okrągły z niewielkimi cechami nadciśnienia,miernie poszerzone światło kielichów szer.5-10mm nieco poszerzony początkowy odcinek moczowodu-szer.ok.5mm i tak samo prawa nerka podobnie jak w poprzednim badaniu

Witam. Zmiany uwidocznione w badaniu usg wymagają pogłębienia diagnostyki - mogą być to wrodzone zaburzenia struktury dróg moczowych lub następstwa przebytych w przeszłości stanów zapalnych. Proszę zgłosić się do nefrologa dziecięcego.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na brak progresji zmian w stosunku do poprzedniego badania.. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.