Wyniki ASO i erytrocytów u 5-latka

Bartek ma 5 lat aso wynosi 765 przy normie 200 erytrocyty 5,1 monocyty 9,4, Dziecko nie chorowało od roku jedynie jest nie jadkiam z tego powodu były robione wyniki.co to oznacza. Jak to się leczy. Proszę o odpowiedz.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Podwyższone miano ASO świadczy o trwającej, bądź przebytej infekcji paciorkowcowej, o infekcji świadczy również nieznacznie podwyższony poziom monocytów.
Leczenie zależy od stanu dziecka i badania klinicznego. Prawdopodobnie konieczne może się okazać włączenie antybiotyków. Z wynikami badań proszę zgłosić się do lekarza kierujacego, ew. do pediatry.