Wyniki badań Holtera EKG u 44-katka

Dzień Dobry. otrzymałem właśnie wyniki badań z holtera ekg. Wykryto 78 tachykardii,1pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych oraz 408 pobudzeń wystymulowanych.Czy to oznacza że często uruchamia się mój stymulator? Podczas badania zarejestrowano : 132487 Qrs'ów Średni rytm HR wyniósł 95 Max rytm hr 166 min rytm hr 54. czy muszę jak najszybciej iść do kardiologa czy mogę spokojnie czekać na ustalony na marzec termin wizyty. proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! 408 pobudzeń wystymulowanych to nie dużo, biorąc pod uwagę zbadanych łącznie 132487. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by tylko na podstawie tego badania stwierdzić, czy powinien Pan szybko udać się na konsultację kardiologiczną. Istotne są bowiem także wyniki poprzednich badań i ich porównanie oraz Pana objawy. Sugeruję zatem, by skonsultował się Pan z lekarzem rodzinnym, który zanalizuje powyższe dane i kompetentnie odpowie na Pana pytanie.