Wyniki badań hormonalnych a możliwość rozpoczęcia się klimakterium

Witam, mam 44 lata i obawiam się, że rozpoczyna się u mnie klimakterium. Zrobiłam w trzecim dniu cyklu badanie FSH i estradiolu. FSH - 10,36 , estradiol - 94,90. Ostatni cykl miał 22 dni, Wcześniejsze 25-26. Czy to oznacza, że jestem niepłodna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższony poziom estradiolu oraz FSH wskazują na obniżoną rezerwę jajnikową. Nie oznacza to jednak, że jest Pani niepłodna.