Wyniki badań hormonalnych w 7. dniu cyklu

Witam, mam wyniki badań wykonane w 7 dniu cyklu prolaktyna 226,60 estradiol 74,14 FSH 5,09 progesteron 0,35 oraz badania wykonane w 21 dniu cyklu estradiol 285,30 i progesteron 14,37. Co oznaczają te wyniki? Bardzo proszę o poradę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanych wynikach nieznaczne obniżenie wykazuje progesteron w 21 dniu cyklu. Wartości, które świadczą o prawdopodobnie przebytej owulacji wynoszą co najmniej 15 ng/ml. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badań.