Wyniki badań hormonów tarczycy u 52-latki

Witam. Od pewnego czasu źle się czułam i poszłam do lekarza rodzinnego. Pani doktor słusznie podejrzewała tarczycę. Poziom TSH wynosił 0,0005. Zapisałam się do endokrynologa, ale nawet prywatnie musiałam czekać ponad miesiąc. Polecono mi przed wizytą ponownie zbadać TSH, oraz FT3 , FT4 i zrobić USG tarczycy. USG jeszcze nie zrobiłam, ale mam już pozostałe wyniki. Trochę mnie niepokoją, a wizyta dopiero za dwa dni. Proszę o słowo jak wygląda sprawa mojej tarczycy TSH 0,0000, FT3 12,06, FT4 2,21

Lek. Krzysztof Szmyt

Wyniki Pani badań laboratoryjnych wskazują, że najprawdopodobniej cierpi Pani na nadczynność tarczycy, spowodowaną nieprawidłowościami w obrębie samej tarczycy. Proszę o niezwłoczną konsultację endokrynologiczną, celem dalszej diagnostyki-konieczna jest ocena objawów klinicznych i miąższu tarczycy badaniem USG oraz oznaczenie przeciwciał przeciwtarczycowych. Lekarz zdecyduje o sposobie Pani leczenia. Najprawdopodobniej otrzyma Pani leki, a także konieczne będzie wykonanie morfologii krwi obwodowej.