Wyniki badań krwi a szczepienie przeciw rotawirusom

Witam Chcielibyśmy zaszczepić 2,5 miesięczne dziecko przeciw rotawirusom, wiem, że może się to odbyć maksymalnie do 3 miesiąca życia. Niestety maluch ma słabe wyniki krwi - pomimo podawania żelaza ma hgb ok. 8.7 i hematokryt ok. 26 oraz nieco utrzymującą się żółtaczkę - bilirubina 3 (ale tendecja jest spadkowa) - karmiony jest piersią. Proszę o informację, czy można przy takich wynikach zaszczepić dziecko czy lepiej nie? Pediatra mówi, że nie, hematolog, że tak i już nie wiemy co robić.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W/g wytycznych w tym stanie dziecko nie powinno być szczepione. Warto jednak wykonać ponowne badania krwi by jednoznacznie wiedzieć jaki jest obecnie stan.