Wyniki badań krwi i ciemne plamki

Witam. Mam 26 lat, jestem kobietą. 2,5 miesiaca temu urodziałm dziecko. W czasie ciąży i w chwili obecnej mam zaparcia. Od ok. 1 miesiąca mam na brzuchu i klatce piersiowej ciemnobrązowe, niewypukłe plamki, największa ma ok. 5 mm. Moje wyniki morfologii krwi: WBC TYS. 5,5, LYM % 37,8, MON % 3,3, GRA % 58,9, LYM TYS. 2,0, MON tys. 0,1 (-) (0,2-1,0), GRA tys. 3,4, RBC mln 4,29, HGB 12,8, HCT % 38,1, MCV 89, mch 29,9, MCHC 33,7, RDW 13,5, PLT 167, PDW 17,6, MPV 8,0 PCT 0,1. PROSZĘ O INFORMACJĘ.

Witam!

Wyniki parametrów morfologii krwi mieszczą się w granicach normy. Oznaczona jako zbyt niska liczba monocytów (0,1 tys., czyli 100), nie powinnna budzić niepokoju. Zazwyczaj uważa się, że zakres normy to 30-800 monocytów w mikrolitrze krwi.

Plamy, które pojawiły się na skórze, to najprawdopodobniej znamiona barwnikowe. Jest to typowe, że w okresie ciąży i połogu (pierwsze 6 tygodni po urodzeniu dziecka) mogą pojawiać się różnego rodzaju zmiany barwnikowe, jak również powiększać zmiany już istniejące. Znamiona barwnikowe, zwłaszcza te duże, o nieregularnych kształtach, mogą ulec w przyszłości przemianie złośliwej, dlatego ważne jest, aby obejrzał je dermatolog i ocenił, czy nie ma wskazań do ich usunięcia.

Pozdrawiam.