Wyniki badań: morfologia, rozmaz krwi obwodowej, biochemia

Witam. Odebrałem niedawno badania i nie wiem, czy są prawidłowe, ponieważ są dwa (+) i jeden (-) , to znaczy w MORFOLOGII - MXD%13,4, a powinno być 0,0-9,0; ROZMAZ KRWI OBWODOWEJ - limfocyty% 49, a powinno być 20-45; BIOCHEMIA - kreatynina 0,83 mg/dl, a powinno być 0,90-1,30. Czy to może być przedawkowanie jakiegoś leku? Od około 7 lat zażywam ***, a od dwóch lat jeszcze ***.
ponad rok temu

Witam,

aby prawidłowo zinterpretować morfologię wymagane jest, niestety, podanie całego wyniku, a w szczególności rozmazu, optymalnie z wartościami bezwzględnymi poszczególnych białych ciałek. Podwyższona procentowa wartość limfocytów, jeśli ma potwierdzenie w podwyższonej również wartości bezwzględnej, może wiązać się z infekcją wirusową (obecną lub właśnie ustępującą). Podwyższona frakcja MXD wymaga analizy ilości poszczególnych białych ciałek stanowiących tę grupę (eozynofile, bazofile, monocyty). Nieco obniżona kreatynina może mieć związek z niską masą mięśniową, wynik taki nie ma większego znaczenia klinicznego. Podane odchylenia wydają się nie mieć związku z zażywanymi lekami.

Pozdrawiam.