Wyniki badań na boreliozę

Jestem mężczyzną, rocznik 1962. Otrzymałem wynik badań na boreliozę i mam problem z interpretacją. Igm 19,97, wynik dodatni, igg 26,84, wynik dodatni.

Przed otrzymaniem wyników pokazałem rumień lekarzowi i od kilku dni biorę antybiotyk. Czy normy są przekroczone? Jeśli tak, to czy duże przekroczenie? Co mi grozi? Jak długo będzie trwało leczenie?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Pana wyniki wskazują na wczesną postać boreliozy (o czym dodatkowo świadczy występowanie rumienia). W tej postaci kuracja antybiotykowa daje >90% szansy na całkowite wyleczenie. Jeśli chodzi o czas trwania leczenia, to zależy on od rodzaju stosowanego antybiotyku, zwykle jest jednak nie krótszy niż 21 dni.