Wyniki badań RM kręgosłupa

Witam. Proszę o zinterpretowanie wyniku badania Kręgosłupa RM. Link do skanu badań: http://zapodaj.net/59945d34d2664.jpg.html Wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc i chciałbym się dowiedzieć jakiego to wymaga leczenia rehabilitacje, operacja? i czy z takimi dolegliwościami można pracować fizycznie? Ps:badania zamieszczam w linku ponieważ brakło mi znaków aby napisać każdy punkt

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na zmiany przeciążeniowe oraz zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa. Zmiany opisywane w badaniu mogą powodować dolegliwości bólowe. Warto skonsultować się z neurochirurgiem. Metodą z wybory w obecnej sytuacji jest zabieg operacyjny.