Wyniki badań w kierunku mononukleozy

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników, ponieważ lekarz internista nie był pewien. EBv Vca IgM 0,30. VCA IgG 85,40. Przez ok 6 tygodni borykałam się z infekcją. Po tym czasie lekarz zlecił badanie w kierunku mononukleozy. Z badań wywnioskował, że nie jestem chora. Z góry dziękuję za pomoc. Joanna.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
ujemny poziom IgM świadczy o tym, że od zakażenia upłynęły min. 4 tygodnie. Natomiast dodatni poziom przeciwciał w klasie IgM świadczy o przebytym zakażeniu wirusem mononukleozy. Dodatni poziom IgG może utrzymywać się przez całe życie.