Wyniki badań wątrobowych a stosowanie Tabex

Szanowni Państwo, Zwracam się z prośbą o opinię na temat wyników próby wątrobowej. Czy na wyniki może mieć wpływ zażywanie TABEX oraz to że nie palę od 2 dni? Jako suplement zażywam również Choline. Czy kolacja o 22.00 oraz jedno piwo mogło mieć jakiś wpływ ? Próby wątrobowe AST 33 U/l ALT 47 U/l Bilirubina całkowita 10,60 µmol/l Fosfataza zasadowa 53 U/l GGTP 113 U/l Kreatynina 97,00 µmol/l eGFR 79,93 ml/min/1,73m2 Dziękuję serdecznie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wartości ALT oraz GGTP są nieznacznie zawyżone. Na wynik badana mogło mieć wpływ spożywanie alkoholu oraz późna kolacja w dniu poprzedzającym badanie. Konieczne będzie powtórzenie badań. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.