Wyniki badania histopatologicznego macicy u 38-latki a zagrożenie dla życia

Badanie histopatologiczne macicy. warga I : Ovula Nabothi warga II : Ovula Nabothi kanał : Ovula Nabothi ujście wewn. Endometritis purulenta błona sluzowa trzonu : Endometritis purulenta dno :Endometritis purulenta mięśniaki : Trzon z licznymi naczyniami i rozrostem mięśniakówki. Czy to może w jakiś sposób zagrażać życiu? Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na ten temat.

Z Pani opisu wynika, ze miała Pani pobierane wycinki z szyjki, które nie wykazały zmian podejrzanych. W wyskrobinach z kanału trzonu macicy też nie stwierdzono zmian podejrzanych. W obrębie endometrium z jamy macicy ropny stan zapalny, który wymaga leczenia.