Wyniki badania holtera EKG u 41-latki

witam oto moje wyniki z holtera ekg.badanie od godz 22.06 do 10.30 nastepnego dnia. 46475 Qrsów,sredni rytm 73/34 pojed.nadkomorowe pobudzenia przedwczes./2 tachykardie/1 przerwa/6 migotan przedsionkow/1539 pobudzen komorowych/1385 poiedyncz.przedwczesnych pobudzen komorowych/10 trigeminii/ 1 pobudzenie zsumowane/ zarejestrowano dosc stabilny,prowadzacy rytmzatokowy zakłocony umiarkowanie liczna monomorficzna arytmia komorowa,okresowo ukladajaca sie w trigeminie.prosze o interpretacje dziekuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,dodatkowe skurcze komorowe serca to najczęściej spotykana arytmia serca. Decyzja o sposobie leczenia zależy od objawów, a także od zagrożenia jakie mogą nieść dodatkowe skurcze komorowe serca.
Proszę udać się do kardiologa zlecającego badanie Holtera, aby właściwie zakwalifikował charakter arytmii łagodną zależnie od jej przyczyny, objawów i wydolności serca. Pozdrawiam.