Wyniki badania krwi 2,5-letniego dziecka

Witam, bardzo proszę i interpretację wyników badań mojej 2,5-letniej córki i ewentualnie o poradę lub wskazówki, czy robić jakieś dodatkowe badania. Dziękuję pozdrawiam: leukocyty 5,26 G/l, erytrocyty 4,81T/l, hemoglobina 12,4 g/dl, hematokryt 37,9%, MCV 78,8 fl, MCH 25,8 pg, MCHC 32,7 g/dl, RDW 13,5%, płytki krwi 221 G/l, MPV 11,3 fl, NEUTROCYTY 1,33 G/l, LIMFOCYTY 3,22 G/l, MONOCYTY 0,48 G/l, EOZYNOCYTY 0,22 G/l, BAZOCYTY 0,01 G/l, neutrocyty 25,2%, limfocyty 61,2%, monocyty 9,1%, eozynocyty 4,2, bazocyty 0,2.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nieco obniżone jest stężenie neutrofilów. Ponadto nieznacznie podwyższony odsetek limfocytów oraz monocytów, jednak ich stężenia wyrażone w liczbach bezwzględnych są prawidłowe.

Pozostałe wyniki są prawidłowe.

Niepokojące jest obniżenie stężenia neutrofilów. Wymaga ono obserwacji, powtarzania badania morfologicznego krwi, najlepiej z wykonaniem rozmazu mikroskopowego (ręcznego).

Wskazana wizyta u pediatry - konieczny szczegółowy wywiad i badanie fizykalne dziecka.

Pozdrawiam