Wyniki badania krwi a krzywica u dziecka

Dzień dobry. Zrobiłam synowi ( 2,5 lat) badanie krwi w kierunku krzywicy Fosfataza zasad. 137,9U/L Fosfor nieorg. 4,1 mg/dl Wapń 9,6 mg/dl Vit.D3 19,27 ng/ml Syn ma koślawe nóżki i płaskostopie , wystajacy w dolnej cz pleców kręgoslup a także wygięte lekko do przodu dolne żebra.W klatce piers. w okolicy mostka pojawiło się takie wgłębienie-dziurka. Synszybko rósł, mocno pociła mu się nocą głowa .Ma problem z zębami -dwójki górne się kruszą. czy tomoże sugerować krzywicę?zrobić inne badania?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanych wynikach znaczną uwagę zwraca obniżony poziom witaminy D3 co rzeczywiście może być przyczyną krzywicy. Sugeruję nie zwlekać, tylko skonsultować się z lekarzem pediatrą, który pokieruje dalszym postępowaniem.