Wyniki badania krwi i obniżone wartości

Witam, mam 18 lat i zrobiłam dziś badania krwi. Niepokoją mnie obniżone wartości hemoglobiny i hematokrytu (Hemoglobina 11,7 g/dl 12 16,00 L) (Hematokryt 35,7 % 38 45,00 L ) oraz podwyższone MON% i OB (MON%-Monocyty 13,8 % 1 12,00 H) (MON

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Hemoglobina jest nieznacznie obniżona - jest to częsta przypadłość miesiączkujących kobiet. W celu wyrównania niedokrwistości na co dzień można zażywać preparaty żelaza. W przypadku wystąpienia innych objawów lub braku poprawy wyników morfologii należy udać się do lekarza internisty.