Wyniki badania krwi oraz autoagresja i leukopenia

Witam! Ostatnio wykryto u mnie autoagresję(bardzo intensywne ANA3)mam leukopenię oraz obniżony wskaź. dop. C4, niepokoi mnie to że w ciągu dwóch tygodni płytki krwi spadły z 340tys.do 201tys.wiem że jest to norma ale ta ilość w tak krótkim czasie Gran#1,8x10uLGran%47,8, limf41,7% MCV 77,6Fl,MCHC 36,7g/dL,RDW-CV17,3%,PDW14,6 - te parametry nie są w normie, zażywam Plaquenil, kwas foliowy 15mg na dobę i w.B6 - czy te leki mogą mieć wpływ na wyniki?Badania robiłam w trakcie miesiączki - niestety.

Witam. Spadek poziomu płytek krwi nie budzi niepokoju i może pojawić się również u całkowicie zdrowych osób. Obniżony poziom MCV przy podwyższonym RDW wskazuje na niedobór żelaza. Muszę jednak zaznaczyć, że tego typu wyniki badań powinny być interpretowane w kontekście pełnej morfologii krwi prezentowanych przez chorego dolegliwości. Proszę pozostać pod stałą opieką lekarską.