Wyniki badania krwi oraz choroby jamy ustnej, bóle stawów i siniaki

Proszę o interpretację. Mam 33 lata Leukocyty 3,8 L Eo, Bazo, MOno # 0,1 L Nautrofile # 2 L Zelazo 188 norma do 170 H reszta wyników ok Niepokojące objawy: problemy z jamą ustną - afty, puchnięcie i krwawienie dziąseł, bóle stawów, tendencje do siniaków, jestem niezdiagnozowanym alergikiem tzn. mam wszystkie objawy alergii ( astma) przy od lat negatywnych testach Pozdrawiam

Krwawiące, spuchnięte dziąsła są objawem zapalenia dziąseł i/lub przyzębia. Polecam zgłosić się do specjalisty periodontologa. Nawracające afty to choroba o niewyjaśnionej do dziś etiologii, trudna do leczenia. Można spróbować zmienić pastę do zębów na taką, która nie zawiera SLS (bardzo często wykorzystywany w pastach spieniacz). SLS nie zawierają pasty elmex (zielona, pomarańczowa i fioletowa). Uwaga: zmiana pasty nie pomoże na krwawiące dziąsła!

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
vital-dent.pl