Dlaczego na otrzymanie przeszczepu trzeba tak długo czekać?

Polska transplantologia nieustannie się rozwija, ale wciąż trzeba bardzo długo czekać na przeszczep organu. Dlaczego tak się dzieje? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Niedobór predysponuje do wystąpienia krwawień. W związku z zasięgiem operacyjnym jest to pewnego rodzaju podwyższenie ryzyka. Nie oznacza to jednak iz zabieg nie może się odbyć. Proszę pokazać wynik anestezjologowi przed zabiegiem.

0
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Obniżony poziom fibrynogenu może być wynikiem zmniejszonej syntezy (np. w przebiegu marskości wątroby czy też afibrynogenemii) lub nadmiernym jego zużyciem (np. DIC, nieprawidłowa fibrynoliza). Warto powtórzyć badanie za jakiś czas i zestawić z pozostałymi wynikami układu krzepnięcia. Póki co nie ma jednak powodów do niepokoju.

0
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Niski poziom fibrynogenu może wynikać z wielu zaburzeń. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Warto udać się do lekarza.

0

Nie ma powodu do niepokoju. To tylko nieznaczne odstępstwo od normy badania laboratoryjnego bez uzasadnienia klinicznego. To bardzo labilny parametr krzepnięcia krwi mający znaczenie tylko w przypadku bardzo dużych odchyleń.

0
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, wynik można uznać za mieszczący się w dolnej granicy normy i nie są wymagane dalsze badania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty