Wyniki badania krwi przy początkach zaćmy starczej

Witam i proszę o odpowiedż otóż djagnoza okulisty zaćma starcza początek i zlecenie badania krwi (MCH-śr. stęż. Hb w ertytr 37,2 MPV-śr.obj.płytki krwi 12).Czy te wyniki mogą coś sugerować w nawiązaniu z zaćmą.Dziękuję i pozdrawiam Sławek

Lek. Tomasz Budlewski

Nie wiązałbym powyższych wyników z zaćmą. Aby prawidłowo zinterpretować wyniki krwi należy w całości je przedstawić lekarzowi. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego.