Wyniki badania krwi u 2-latki

WITAM BARDZO PROSZE O ODP, OCZYM ŚWIADCZY PODWYŻSZONY LUC 4,2 NORMA 4.0 i MICRO 5,4 NORMA 5.0 INNE WYNIKI W NORMIE ŻELAZO I GLUKOZA TEŻ W NORMIE CÓRKA MA 2 LATA,POZDRAWIAM PROSZE O ODP

Witam serdecznie. LUC to parametr układu białokrwinkowego określający odsetek niedojrzałych leukocytów wśród wszystkich krwinek białych. Nieznacznie podwyższona wartość tego parametru nie powinna być powodem do niepokoju, zwłaszcza, że pozostałe wyniki morfologii są prawidłowe. Dla pewności można wykonać badanie mikroskopowe (rozmaz ręczny), który dokładnie oceni populację krwinek białych.