Wyniki badania krwi u 79-latka

Problem z ustaleniem przyczyny bardzo niepokojących wyników badań krwi. Mężczyzna lat 79 - OB 132, anemia, podwyższony poziom monocytów. Wyniki RTG płuc, PSA, jamy brzusznej w badaniu USG prawidłowe. Problemy z układem kostnym (wstawiona endoproteza stawu biodrowego, drugi staw z kwalifikacją do operacji, zaawansowane zwyrodnienia kręgosłupa). Kilka miesięcy temu usunięty rak płaskonabłonkowy okolic twarzoczaszki.

Lek. Tomasz Budlewski

Bardzo ciężko jest ustalić przyczynę takich wyników, tym bardziej przez internet. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Bez dodatkowych informacji można byłoby napisać wszystko co przyjdzie do głowy.

Wprawdzie to już przeszło rok od zadania przez Panią pytania o wyniki badań krwi u 79 latka, ale jeśli możliwe, to proszę o odpowiedź, jaką postawiono diagnozę. Przez dłuższy czas nie odpowiadałam na pytania, a teraz sukcesywnie wracam nawet do pytań dawno zadanych - to jest pouczające także dla lekarza.
Moim zdaniem wskazana byłaby diagnostyka szpiczaka.