Wyniki badania krwi u męża

Mój mąż robil badania ima podwyższone wyniki następujące ALAT 25 ASPAT 39 GGTP 831,Trójglicerydy 3,33 Glukoza 12,43 żelazo 42,3 a kwas moczowy 186,63 Bardzo prosze o odpowiedź z czym mogą wiązać się te wyniki

Niestety, podane przez Panią wyniki są mało czytelne, bo nie podaje Pani jednostek, a rożne laboratoria potrafią podawać wyniki w rożnych jednostkach (np ALAT i ASPAT prawidłowe U/l, jeśli natomiast są to nmol/l to są to wartości obniżone ) i tylko w przypadku kilku wskaźników są to standaryzowane jednostki ( a z powodu rożnych metod mogą się różnic nawet normy w zależności od użytej maszyny/metody) Proponuje udać się z wydrukiem badan do lekarza POZ i pokazać mu te wyniki.