Wyniki badania krwi u niemowlęcia

Wyniki 9,5 miesięcznej dziewczynki, nie ma żadnego przeziębienia, jednak jest rozdrażnienie, nie śpi, bez powodu się denerwuje. WBC 12,2 G/L; LYM 9,2 RO 75,5%L; MID 0,5 3,8%M; GRAN 2,5 20,7%G; RBC 4,44 T/L; HGB 8,0 mmol/L; HCT,377 L/L; MCV 85,0 fL; MCH 1,81 fmol; MCHC 21,2 mmol/L; RDW 13,9 %; PLT 356, G/L; MPV 9,3 fL. Dodam, że 1,5 godz. przed badaniem wypiła butelkę mleka.

Witam!
W załączonym wyniku morfologii krwi można zauważyć zwiększoną liczbę białych krwinek - WBC. W tej sytuacji należy jeszcze raz zastanowić się czy córka nie przechodziła ostatnio żadnej infekcji (dróg moczowych, ucha, górnych dróg oddechowych). Wynik warto skonsultować z pediatrą, który powinien zebrać dokładny wywiad i zbadać dziecko oraz powtórzyć badanie, gdyż liczba białych krwinek może ulec zmianie w ciągu kilku dni. Warto wykonać badanie ogólne moczu w kierunku potencjalnej infekcji. Proponuję zgłosić się z dzieckiem do pediatry. Pozdrawiam serdecznie!