Wyniki badania MRI głowy a częste bóle głowy z wymiotami

Mam 50 lat, w związku z zaburzeniami widzenia dostałam od okulisty skierowanie na badanie MRI oczodołów. Wczoraj odebrałam wynik i nie wiem, gdzie się z tym problemem zgłosić. Oczodoły są w porządku, natomiast w badaniu głowy stwierdzono kilka zmian naczyniopochodnych o wielkości 3 mm w istocie białej półkuli mózgu oraz cienkościenną torbiel szyszynki o wymiarze 16 mm. Nadmieniam, że cierpię na bardzo silne bóle głowy często z wymiotami i wrażeniem zawrotów głowy. Do okulisty, od którego dostałam skierowanie nie mam szans dostać się w tym roku, a nie ukrywam, jestem trochę przerażona. Proszę o podpowiedź, co robić.

Witam serdecznie!

Ze względu na charakter opisywanych zmian konieczne jest dalsze leczenie pod opieką poradni neurologicznej. Skierowanie wystawia lekarz rodzinny.

Zmiany naczyniopochodne powstają w wyniku zmian krążeniowych. Wskazane jest wyeliminowanie czynników ryzyka dalszych zmian (wyrównanie ciśnienia tętniczego, gospodarki cholesterolowej, utrzymanie właściwej masy ciała, eliminacja używek). Jeżeli występuje u Pani problem z ciśnieniami tętniczymi wskazana jest również wizyta u kardiologa w celu wyrównania ciśnienia do prawidłowy wartości.
Natomiast opisane zmiany są raczej niewielkie i nie powinny odpowiadać za tak silne dolegliwości bólowe, jednak dopiero po badaniu neurologicznym będzie można dokładniej określić przyczynę objawów. Według wywiadów napady bólowe mogą sugerować ataki migreny z towarzyszącą aurą (zachęcam do lektury serwisu poświęconego tej tematyce www.abcmigrena.pl).

Pozdrawiam