Wyniki badania MRI kręgosłupa szyjnego

Mam 42 lata i jestem kobietą. Od stycznia tego roku mam problemy z łokciem tenisisty. Po dwudziestu zabiegach nie nastąpiła poprawa, wręcz przeciwnie – boli mnie cały łokieć, zaczęła drętwieć mi ręka od łokcia do palca małego i serdecznego. Po badaniu przewodnictwa stwierdzono ogniskową neuropatię nerwu łokciowego ręki prawej w stopniu umiarkowanym. Jednak po zabiegach zaczęło boleć mnie w okolicy pod łopatką i ból ten przemieszcza się po całej ręce, jednak drętwieją tylko te dwa palce. Miałam również zastosowane zastrzyki z witaminy B1 oraz leki przeciw zapalne, jednak nie przyniosło to ulgi. Proszę o interpretację wyników badania MRI kręgosłupa szyjnego. Wyniki przedstawiają się następująco: Na poziomie C5-6 przepuklina dokanałowa centralna modeluje worek oponowy. Na poziomie C6-7 mniejsza protruzja dokanałowa centralno-lewoboczna. Tarcze międzykręgowe w przestrzeniach C3-4, C5-6-7 obniżone z cechami dehydratacji, pozostałe tarcze międzykręgowe prawidłowe. Trzony kręgowe prawidłowej wysokości i sygnału. Rdzeń kręgowy prawidłowej szerokości bez zmian ogniskowych. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Proszę udać się z wynikiem badania do lekarza neurologa lub neurochirurga, który jest właściwym specjalistą w tego rodzaju dolegliwościach. Wynik badania wskazuje na patologię w odcinku szyjnym, przepuklinę, która może powodować ucisk na nerwy oraz naczynia i poważne dolegliwości bólowe, w obrębie głowy i szyi, jak również drętwienie kończyn górnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że jest przyczyną Pani dolegliwości. Proszę więc udać się na konsultację do specjalisty, z pełną dokumentacją medyczną. Lekarz po osobistym zbadaniu Pani i analizie historii choroby, zaleci odpowiednie postępowanie.