Wyniki badania przeciwciał anty-HBs i HCV u ciężarnej

przeciwciała anty-HBs - 73.0 przeciwciała HCV-0.08 I w poprzedniej ciąży miałam: Antygen HBs- 0.35 Mam pytanie przeciwciała i antygen to co innego? Pani ginekolog mnie nastraszyła że mam żołtaczkę Pani dr pierwszego kontaktu że wyniki są super i tak samo pani w labolatorium w którym się krew pobiera że mam się nie martwić. Między ciążami różnica 2 lata żadnych zabiegów, stały partner-mąż tylko morfologie itd w 2 ciąży. Pomocy :

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Wynik ten jest prawidłowy. A co do Pani pytani to mówiąc prosto antygen to inaczej wirus A przeciwciała unieszkodliwiają składowe wirusa.