Wyniki badania USG żył

Witam. Panie DOKTORZE- otrzymałam wynik USG żył- Strona prawa-miernego umiarkowanego stopnia reflux żylny na poziomie żyły udowej wspólnej, miernego stopnia poszerzenie ujścia VSP wraz z okolicznymi żyłami, przepływ w żyle podkolanowej prawidłowy, perforatory wydolne, bez cech zakrzepicy żylnej,Lewa str.-b/z. Jakie leczenie podjąć- farmakologiczne, ziołowe, co uwzględnić w diecie Prowadzę siedzący tryb życia/z uwagi na charakter pracy, mam 50 lat.Czy da się wyeliminować tą przypadłość czy walka

Tylko w prawej kończynie dolnej ma Pani miernego stopnia niewydolność żylną. Nie wiem jak konkretnie wyglądają Pani nogi, aby poradzić określony sposób postępowania leczniczego (czy są to np.: pajączki, wenektazje, żylaki, obrzęki). Jeśli objawy związane są z samą niewydolnością żylną to wystarczająca jest farmakoterapia i kompresjoterapia. Leczenie niewydolności żylnej jest podobne jak w przypadku żylaków kończyn dolnych (poza leczeniem operacyjnym, które w tym zakresie nie jest z reguły potrzebne). Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio udać się na konsulatcję do chirurga ogólnego lub naczyniowego. Na temat leczenia niewydolności żylnej i związanych z nią żylaków kończyn dolnych można dowiedzieć się na stronie: http://www.echirurgia.pl/zylaki/leczenie_zylakow_konczyn_dolnych.htm