Wyniki beta HCG po 10 tygodniach od stosunku

czy powinnam powtórzyć beta hcg po 10 tygodniach od dobytego stosunku jeśli mój wynik poniżej 1,20 ? czy po takim czasie gdybym była w ciąży beta by to pokazala ?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po 10 tygodniach od stosunku w przypadku ciąży poziom betaHCG z pewnością byłby podwyższony. Nie ma konieczności powtarzania badania w przypadku negatywnego wyniku. Na podstawie otrzymanego wyniku badania może Pani wykluczyć ciążę.