Wyniki cytomegalia i toxoplazmoza

Witam. Odebrałam wyniki cytomegalowirus i toxoplazmora, są następujące: Toxoplazmoza godii, przeciwciała IgM 0,189, IgG 492,20 Cytomegalowirus IgG >500, IgM 0,221. Czy powinnam brać leki na którąś z powyższych chorób, bo dziś endokrynolog się zdziwił (był na jednej kartce z FT3 i FT$), że ginekolog mi ich nie zapisał? Czy powinnam powtórzyć badania?

Redakcja abcZdrowie

Wysoki poziom przeciwciał w klasie IgG przeciwko Toksoplazma gondii i CMV oraz niskie miano w klasie IgM świadczy o przebytym zakażeniu i nie wymaga leczenie.
Proszę się upewnić tylko, że laboratorium, w którym wykonała Pani oznaczenie interpretuje wyniki poziomy IgM jako ujemne(zakresy podane są obok wyniku). Jedynie świeże zakażenie T. gondii w ciąży wymaga leczenia.