Wyniki hormonów tarczycy FT3

Prosze o interpretacje wynikow hormonow tarczycy FT3 4.42 pmol/l (4.00-8.30) TSH 1.68uUI/ml (0.25-5.00) i zelazo mam ponad norme tj 153.32ug/dl (37.00-145.00) Dziekuje za odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wyniki badań tarczycy są w normie. Nieznaczny poziom podwyższenia żelaza we krwi może wynikać z przedawkowania preparatów żelaza czy stanu zapalnego nerek. Warto powtórzyć badanie za 4 tygodnie. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.