Wyniki kreatyniny, mocznika i białkomoczu u 70-latki a wskazanie do dializowania

Dzień dobry chciałam się dowiedzieć czy wyniki: kreatynina 3,4, mocznik 149, eGFR 13,6 oraz białkomocz 225 mg/24 h są już wskazaniem do dializowania. Powyższe wyniki ma 70 letnia kobieta z licznymi obciążeniami zdrowotnymi (arytmia, wieńcówka) trzy razy była w szpitalu na oddziale nefrologii - tam wyniki były obniżane , dostawała wypis ze szpitala z diagnozą że niedługo będą dializy. Nie wyobrażam sobie dojeżdżania co drugi dzień 40 km. Proszę o interpretację i jakieś może światełko w tunelu...

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, takie wyniki wskazują na konieczność przygotowania do leczenia nerkozastępczego. Istnieje kilka metod leczenia nerkozastępczego: hemodializa i dializa otrzewnowa. Proszę skonsultować się z nefrologiem, który pomoże w wyborze właściwej metody leczenia. Pozdrawiam.