Wyniki krwi 11-latka

Witam! Jestem zaniepokojona wynikami badań syna. Nieprawidłowości dotyczą parametrów krwinek białych. Nie obserwuję jednak żadnych niepokojacych innych symptomów u syna; nie uskarża sie też na nic. Po tygodniu badania zostały powtórzone z rozmazem recznym, jednak w dalszym ciągu nie mieszczą się w normie. Syn jest dzieckiem aktywnym fizycznie, jednak w ostatnich miesiącach nie chorował, nie miał infekcji, nawet kataru. Zalecone zostało USG, ale dopiero za trzy tygodnie, nie wiem czy tyle wytrzymam... Może podam parametry: WBC - 5,4, RBC - 4,78, PLT - 229, NEUT - 29,4, HGB - 13,9, PDW -1 3,3, LYMPH - 59,1, CT - 41,7, MPV - 8,2, MONO - 6,1, MCV - 87, PCT - 0,187, EO - 5,0, MCHC - 33,3, BASO - 0,4, MCH - 29,1, ALY - 0,5, RDW-CV - 13,3, LIC - 0,1, ROZMAZ RECZNY: PAŁKI - 1, SEGMENTY - 25, EOZYNOFILE - 5, LIMFOCYTY - 66, MONOCYTY - 3. Bardzo proszę napisać mi, czy rzeczywiście mój niepokój jest uzasadniony. Pozdrawiam, mama

ponad rok temu

Witam serdecznie!

W badaniach zwraca uwagę jedynie podwyższony odsetek limfocytów w rozmazie ręcznym. Natomiast bezwględna liczba leukocytów we krwi jest prawidłowa, podobnie jak pozostałe parametry. Jeżeli syn czuje się dobrze, nie ma dolegliwości, myślę, że  można powtórzyć jeszcze raz badanie za jakiś czas (2 - 3 tygodnie) wraz z CRP/OB oraz ogólnym badaniem moczu. Oczywiście warto byłoby, aby syna zbadał pediatra - ocenił przede wszystkim węzły chłonne oraz wątrobę i śledzionę.

Pozdrawiam serdecznie