Wyniki moczu

Podawałam już wyniki z krwi, teraz podaję z moczu. Wyniki są 20-letniej kobiety. Barwa: żółta, przejrzysta. Odczyn: Kwaśny. Ciężar właściwy: 1026. Białko: nie stwierdzono. Cukier: nie stwierdzono. Urobilinogen: w normie. Bilirubina: norma. Nabłonki: (nie mogę rozczytać). Krwinki białe: 1-2 wpw. Krwinki czerwone: 0-2 świeże moczowate (?) wpw. O co chodzi - "świeże"? Jakaś infekcja?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik Pani badania ogólnego moczu jest prawidłowy (pomijając dane, których nie może Pani odczytać). W moczu mogą występować pojedyncze krwinki czerwone w polu widzenia i nie jest to patologią. Określenie "świeże" mówi jedynie o ich wyglądzie - nie są one zmienione, zniszczone (w odróżnieniu od pojawiających się czasem w moczu krwinek tzw. wyługowanych). Nie ma to nic wspólnego z infekcją.

Pozdrawiam.