Wyniki, operacja - co mnie czeka?

Dzień dobry, jak rozszyfrować taki symbol NG3 (to rozumiem) IM-6/10 HPF, nie mam przerzutów do węzłów i czekam na wynik receptorów. Jakie jest standardowe postępowanie - operacja, chemia, radiologia czy też inna kolejność? Chciałabym wiedzieć, co mnie czeka; na razie mam krwiaka po biopsji, czyli operacja odsunięta w czasie - czy można coś zastosować, aby się szybko zresorbował? Przepraszam, że tyle pytań, ale lekarze są bardzo oszczędni w słowach. Byłabym wdzięczna za pomoc. Aleksandra

ponad rok temu

Witam serdecznie!

G3 oznacza stopień złośliwości nowotworu - rak najbardziej inwazyjny w skali od G1-G3. Pozostałe oznaczenie z opisu odpowiada oznaczeniu G3 - wysoki indeks mitotyczny, tzn. że komórki dość szybko się dzielą, a więc nowotwór jest agresywny.

Postępowanie uzależnione jest od wielu czynników, m.in. wieku pacjentki, wielkości guza, stopnia złośliwości nowotworu, obecności przerzutów do węzłow chłonnych, a także obecności receptorów hormonalnych.

Niestety, wielu z powyższych danych Pani nie podała, więc trudno mi określić jakie leczenie Panią czeka. Niemniej, proszę zajrzeć na stronę: http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-raka-piersi, gdzie znajdzie Pani informacje na temat zasad leczenia raka piersi.

Pozdrawiam serdecznie