Wyniki poziomu prolaktyny i choroba Hashimoto

Witam :) Mam pewne pytanie, dziś doszły do mnie wyniki prolaktyny PROLAKTYNA 609.2 mIU/l wart.ref.: 102.0 - 496.0 mIU/l PROLAKTYNA po 60 minutach 1321 mIU/l PROLAKTYNA po 120 minutach 982.7 mIU/l mogłabym prosić o ich interpretację :) wiem że pierwszy wynik jest podwyższony ale o co chodzi z pozostałymi ?:) Dodam jeszcze że choruję na Hashimoto, i mam problem z miesiączkami od miesiąca jest codziennie. dziękuję za pomoc :)

witam, czy hashimoto jest wyrównane? tzn,.czy TSH jest w normie?jeśli tak, to chyba będzie trzeba zrobić MRI (rezonans) z oceną przysadki- to ona produkuje prolaktynę, przy takim teście nie można wykluczyć gruczolaka przysadki produkującego prolaktynę (leczy się to tabletkami jakbyco ;) czyli trzeba z wynikami pójść do endokrynologa jednak
pozdr