Wyniki prolaktyny u 21-latki

Witam. Przez moje nieregularne miesiączki, trzęsące się dłonie i powiększenie się wady wzroku poszłam miedzy innymi do ginekologa, zostało mi zlecone badanie prolaktyny, wynik przed podaniem tabletki- 426,2 mIU/I po podaniu- 3523,0 mIU/I. Chciała bym się dowiedzieć co oznacza ten wynik?

Lek. Tomasz Budlewski

Najbardziej prawdopodobnym rozpoznaniem jest hiperprolaktynemia czynnościowa. Proponuję zgłoszenie się do lekarza Endokrynologa celem ustalenia dalszego postępowania/leczenia.