Wyniki przy boreliozie wczesnej

Witam serdecznie.

Chciałam zapytać, czy wyniki moich badań na pewno oznaczają boreliozę? Wynik testu ELISA: IgG – 10,9, IgM – 93,2 (co oznacza tak wysoki wynik?). Wynik testu western blot: IgG – negatywny, IgM – p 39, Bpa – graniczny, p 31, Ospa –pozytywny, p 25, OspC – graniczny. Chciałam też zapytać, czy pozytywny wynik IgM (przy negatywnym wyniku IgG) oznacza boreliozę wczesną? Dodam jeszcze tylko, że nigdy nie widziałam na sobie kleszcza. Pewnego dnia zaczęły mnie boleć stawy rąk i nóg i dlatego zrobiłam badanie na boreliozę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Szkoda, że nie dopisała Pani interpretacji - wartości referencyjne mogą się istotnie różnić w zależności od laboratorium. Wyniki Western Blot mogą faktycznie wskazywać na boreliozę wczesną, a to wraz z obecnością objawów klinicznych upoważnia do rozpoczęcia leczenia antybiotykiem.