Wyniki przy niepowiększonej wątrobie

Witam. Oto wyniki mojego męża, który jest w wieku 33 lat. ggtp- 194.0 Aspat- 146 Alat 254 Hbsag- próbka niereaktywna, wynik ujemny. usg wykazało że wszystko jest dobrze, i że wątroba nie jest powiększona. Co oznaczają te wyniki?

Wyniki świadczą o cechach uszkodzenia wątroby (najczęściej na podłożu błędów dietetycznych lub nadużywania alkoholu). Radziłbym powtórzyć badania po 24 godzinnej diecie lekkostrawnej, beztłuszczowej, bez używek i niepotrzebnych leków. Jeśli wyniki nadal będą nieprawidłowe w tej sprawie należałoby się skonsultować z hepatologiem.