Wyniki stężenia glukozy i badanie cholesterolu

Witam. Proszę o radę. Mam takie wyniki badania glukozy po obciążeniu. Na czczo: 111, po dwóch gadzinach 69 mg/dl. Mam też za wysoki cholesterol 257mg/dl. co to oznacza i jak poprawić te wyniki? Dziękuję za pomoc.

Witam! Nieprawidłowa glikemia na czczo jest stanem przedcukrzycowym, predysponującym do rozwoju cukrzycy w przyszłości. Zarówno ona jak i podwyższony poziom cholesterolu wymagają wprowadzenia diety z ograniczeniem cukrów prostych oraz tłuszczów zwierzęcych oraz redukcji ewentualnej nadwagi. Ważną rolę w poprawie wyników krwi odgrywa również regularnie podejmowana aktywność fizyczna.