Wyniki stężenia glukozy u 26-letniej osoby

witam. czy to sa prawidłowe wyniki glukoza na czczo 79 mg/dl 65 105.00 po godzinie 154 mg/dl po 2 godzinach 89 mg/dl insulina na czczo 14.00u/ml 6- 27.00 po 1 godzinie 229.96 i po 2 godzinach 142.86 to były wyniki po obciazeniu glukoza 75 . pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, poziom glukozy w wykonanym teście OGTT jest prawidłowy, prawidłowy jest również stosunek insulina/glukoza na czczo (HOMA, <0,3). Wyklucza to cukrzycę. Dla poziomów insuliny po obciążeniu glukozą nie ma jednoznacznych norm, ale widoczny przyrost jest większy, niż sugerowane 7x. Nie wiem z jakiego powodu zostało wykonane badanie, dlatego z wynikiem należy zgłosić się do lekarza kierującego.