Wyniki testów są negatywne, a z dróg rodnych wydobywa mi się żółtawa wydzielina. Co to może być?

4 lipca współżyłam z chłopakiem (był to 19 dzień cyklu), normalnie dostałam w lipcu miesiączki, a teraz mi się spóźnia, bóle okresowe już występują, ale zamiast krwi mam wydzielinę żółtawa.

Robiłam 5 testów ciążowych i każdy wyszedł negatywnie, ale i tak obawiam się że jest to ciąża. Dodam, że piersi mi sie powiekszyły, ale to normalne przed zbliżającą się miesiączką.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli nadal ma Pani wątpliwości, radzę wykonać test ciążowy z krwi - badanie stężenia beta HCG we krwi. Jest on pewniejszy i po tak długim czasie od ewentualnego zapłodnienia jego wynik będzie w pełni wiarygodny.

Żółtawa wydzielina z dróg rodnych to mogą być upławy - jeśli wciąż się ona utrzymuje, radzę udać się do ginekologa, który zbada Panią w kierunku infekcji pochwy. Możliwe, że konieczne będzie leczenie. Fizjologicznie, w drugiej fazie cyklu (przed miesiączką pojawia się śluz szyjkowy o zabarwieniu białawym.

Pozdrawiam serdecznie!