Wyniki USG i testu PAPP-A a ryzyko wystąpienia zespołu Downa

Witam, w 12t6d ciąży miałam wykonywane usg genetyczne wyniki rewelacyjne ryzyko wystąpienia zespołu Downa 1:3000, dla pełnej pewności kolejnego dnia wykonałam test PAPPa, którego wyniki mnie załamały prawdopodobieństwo wystapienia ZD wzrosło 10 krotnie do 1:387. Lekarz zalecił wykonanie amniopunkcji przy takiej rozbieżności w wynikach. Dodam iż wolne b-hcg wyniosło 149,7IIU/l 4,229 MoM a PAAPa 3,630 IU/l 0,833 MoM Proszę o interpretację wyników badań. Czy należy wykonać test harmony? Dz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki powinien ocenić specjalista ginekolog, który prowadzi Pani ciążę.