Wyniki z toksoplazmozy

Dzień dobry, jestem w 12 tygodniu ciąży, moje wyniki badań na toksoplazmozę są następujące TOXO IgM - ujemny 0,46, TOXO IgG - 550 UI/ ml, natomiast Toxo IgG Avidity - Wysoka 0,501. Proszę o odpowiedź, czy świadczy to o toksoplazmozie i czy muszę przyjmować leki? Dziękuję
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Wyniki podanych badań są prawidłowe. Ujemne miano przeciwciał IgM (marker świeżego zakażenia) oraz wysoka awidność przeciwciał IgG (wskazuje na odległy czas powstania przeciwciał IgG) świadczą jedynie przebytej w przeszłości toksoplazmozie, natomiast wykluczają czynną infekcję toksoplazmatyczną stanowiącą zagrożenie dla płodu. Dodatkowo wysoki poziom IgG zabezpiecza Panią przed nawrotem zakażenia.