Wyobrażenie o zagrożeniach życia i nagły ból głowy

Witam.Od pewnego czasu znajdując się poza mieszkaniem,pomieszczeniem zauważam ciągłe zagrożenia.Patrząc na pociag przedstawia mi się obraz,że mnie miażdży,przechodząc po pasach widzę jak potrąca mnie auto,jak spada na mnie drzewo oraz różne inne sytuacje.Wiem,że to moja wyobrażnia,ale w czasie takiego "widzenia"odczuwam prawdziwy ból.Bardzo silny ból w głowie.Trwa sekundy,ale jest nie do zniesienia.Przenikliwe ukłucie lub ucisk.Czy powinnam z tym udać się do lekarza?

Pani odczucia i przeżycia przypominają objawy agorafobii. Każdy ból czy to wywołany czynnikami fizycznymi czy psychicznymi jest tak samo prawdziwy i trudno ocenić, który wiąże się z większym cierpieniem. Nie chciałbym dokonywać diagnozy na odległość. Zalecam konsultacje psychiatryczną w celu ustalenia czy Pani bóle głowy są uwarunkowane fizycznie czy są wyrazem Pani głębokich konfliktów psychicznych. Tak jak wspomniałem nie chciałbym dokonywać diagnozy na odległość ale to drugie wyjaśnienie wydaje mi się bardziej prawdopodobne.