Wypadanie dwóch płatków zastawki mitralnej i lęk o zdrowie

cały czas boje się że umre, moja choroba wypadanie dwóch płatków zastawki mitralnej 1 fala zwrotna cotoznaczy ,wyczytalam ze wkazdej chwili moze mi peknąc zastawka serca i mozna umrzec z powodu duzego wysiłku, kiedy mnie czeka operacja niewiem ,moje objawy słabosc ,zasłabniecia które przechodza jak zjem cos słodkiego,ból w kl,piers,lek mówił ze mam tez neuralgie międzyzebrowa duzy cholesterol cisn, otyłosc bez zadnych leków na serce , kardiolog dlugo sie bardzo czeka co robic?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji leczenie kardioprotekcyjne jest konieczne. Rzeczywiście objawy jakie Pani podaje mogą być wynikiem w/w choroby. Należy unikać stresu i wzmożonego wysiłku.