Wypadanie pessaru w 31. tygodniu ciąży

witam mam pytanie jestem w 31 tyg ciązy miałam założony pessar ale wypadał gdyz szyjka jest skrócona rozpulchniona i zgładzona czesciowo od 3 dni mam okropne bóle w dole brzucha promieniujace od krzyza do tego wydzielina zmieniła sie w żółto pomarańczową czy to normalne i co to oznacza ? poprzednia ciąza zakończyła sie przedwczesnym porodem w 25 tyg

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest bezpośrednia konsultacja z ginekologiem. Proszę nie zwlekać z wizytą.