Wypadanie pochwy u 55-latki

Mam 55 lat,wypada mi pochwa, Czy to grożne i muszę mieć usuniętą macicę przy okazji ewentualnej naprawy pochwy?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji zalecany jest kontakt z ginekologiem. W zależności od stopnia wybadania narządu rodnego możliwa jest zarówno plastyka samej pochwy, jak i bardziej rozległy zabieg połączony z usunięciem macicy.